Vadlīnijas piesardzības pasākumiem Pirmssezonas intensīvajā nedēļā 2020 saistībā ar Covid-19

 

 1. Parakstot līgumu ar deju studiju, dejotāja un vecāki (ja dejotāja nav sasniegusi pilngadību), apliecina, ka dejotājai nav infekcijas slimību pazīmes un viņa nav bijusi kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai to kontaktpersonām.
 2. Netiks pieļauta personu, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija, klātbūtne intensīvajā nedēļā (turpmāk– intensīvā nedēļa) atbilstoši 2020. gada 12. marta Ministru kabineta rīkojuma Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 4.12. apakšpunktam. Šis nosacījums tiek iekļauts līgumā starp intensīvās nedēļas organizētāju deju studiju un dalībnieci.
 3. Ja trenerei vai viesim veicot darba pienākumus, parādās akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes (drudzis, klepus, elpas trūkums), trenerei būs pienākums pārtraukt darba pienākumu veikšanu un doties mājās, kā arī telefoniski sazināties ar ģimenes ārstu, lai vienotos par turpmāko ārstēšanas režīmu.
 4. Ja dejotājai intensīvās nedēļas laikā parādāsies akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes (iesnas, klepus, rīkles iekaisums, paaugstināta ķermeņa temperatūra, elpošanas traucējumi), nekavējoties jāpārtrauc dalība un jāziņo studijas vadībai par savu veselības stāvokli, kā arī jādodas pie sava ģimenes ārsta. Atgriezties intensīvajā nedēļā un apmeklēt nodarbības būs iespējams tikai saskaņā ar ģimenes ārsta norādījumiem.
 5. Studijā būs pieejama kontaktinformācija un saraksti par visām personām, kas atradušās studijas telpās katras intensīvās nedēļas laikā.

 

DISTANCĒŠANĀS

 1. Intensīvajā nedēļā studija uzņem ne vairāk par 20 dalībniecēm vienā grupā.
 2. Nav pieļaujama citu, ar intensīvo nedēļu nesaistītu personu, tajā skaitā vecāku, klātbūtne.
 3. Intensīvās nedēļas laikā dejotāju satikšanu aicinām vecākiem plānot pie studijas ieejas, pagalmā.
 4. Tiks izvietotas vizuālas distancēšanās norādes.
 5. Vienas grupas ietvaros varēs izpildīt kontakta uzdevumus.

 

HIGIĒNA

 1. Bieži un rūpīgi jāmazgā rokas ar siltu ūdeni un ziepēm, īpaši pēc tualetes apmeklējuma, kā arī aktivitātēm gan ārā, gan telpās. Roku nosusināšanai jāizmanto vienreizējās lietošanas papīra dvieļus. Ja nav iespējams mazgāt rokas, dezinficēt ar spirtu saturošiem roku dezinfekcijas līdzekļiem. Atcerēties, ka skārienjūtīgas ierīces, piemēram, tālruņu virsmas var būt piesārņotas ar vīrusiem un baktērijām, tādēļ tās regulāri tīrīt, izmantojot spirtu saturošus dezinfekcijas līdzekļus. Nepieskarties sejai (acīm, degunam un mutei) ar nemazgātām rokām. Roku mazgāšanu veikt vismaz 20 sekundes.
 2. Visām intensīvās nedēļas dalībniecēm pirms nodarbības ir jāpārģērbjas maiņas apģērbā un apavos.
 3. Biežāk lietotās virsmas un priekšmeti tiks dezinficēti, izmantojot 70% spirtu saturošus dezinfekcijas līdzekļus, piemēram, durvju rokturi, ūdens krāni, vingrošanas paklājiņi.
 4. Tiks regulāri vēdinātas telpas. Regulāri tiks veikta telpu uzkopšana.